Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Red Yeast Rice – avagy a Vörösélesztős rizs

Red Yeast Rice – avagy a Vörösélesztős rizs

 

A vörösélesztős rizs egyáltalán nem újdonság, hazánkban azonban kevésbé ismert. A kínai gyógyászat már évszázadok óta használja egészségmegőrzésre.

A terméket itt találod!

A vörösélesztős rizs valójában a fehér rizs egy fermentált formája, melyet két penészfajta, a Monascus ruber vagy a Monascus purpureus egyikének felhasználásával készítenek. Kelet-Ázsiában élelmiszerek színezésére és tartósítására, valamint gyógyászati célokra használatos.

Fő hatóanyaga a monakolin, mely a vényköteles koleszterincsökkentő gyógyszerek alapanyaga. Emiatt a koleszterincsökkentő gyógyszerek helyettesítésére szolgáló étrendkiegészítőként találkozhatunk vele a bioboltok polcain.

Hatékonyan csökkenti összkoleszterin, az LDL koleszterin, és a triglicerid szintet egyaránt.

A vörös rizs emellett hatékony lehet:

A szív egészségének javítására

Tekintettek arra, hogy a szívbetegségek fő kockázati tényezője a magas koleszterinszint, így a vörös rizs csökkenti a szív-, és érrendszeri betegségek kialakulásának kockázatát. A vérzsírszintek szabályozása mellett javítja az erek rugalmasságát.

Gyulladáscsökkentőként

Kutatások szerint csökkenti az oxidatív stresszt, így ezáltal a gyulladás mértékét a szervezetben.

A metabolikus szindróma kockázatának csökkentésére

A metabolikus szindróma kritériumai között a magas vérnyomás, magas vércukorszint/ inzulinrezisztencia, és a magas koleszterinszint szerepel. Kutatások szerint a vörös rizs mindhárom értéket csökkenti, így segíthet a kockázati tényezők kialakulásában.

A rák kockázatának csökkentésére

Ezirányban még csak egérkísérletek zajlanak, de ezekben a vörös rizs ígéretesnek mutatkozik.

Klinikai vizsgálatok során napi 1200-2400 mg vörösélesztős rizst ajánlanak 2-3 adagra elosztva. Ez a dózis általában még nem okoz mellékhatásokat. Tekintettel arra, hogy hatóanyaga azonos a koleszterincsökkentő gyógyszerekkel, így mellékhatásokkal is számolnunk kell. (emésztőrendszeri problémák, izomfájdalom, allergia). Továbbá nem szedhető más koleszterinszint-csökkentő szerekkel, antibiotikumokkal, bizonyos antidepresszánsokkal, gombaellenes és antiretrovirális szerekkel együtt.

A megbízhatóság érdekében válasszunk cGMP minősítésú étrendkiegészítőt.

 

 

Forrás: healthline.com